میکروبلیدینگ چیست ؟

امروزه زیبایی ظاهری بسیار پر طرفدار شده است، روز به روز روش های جدید و کامل تری در زمینه زیبای به بازار عرضه می شود. ابرو یکی از اجزای صورت است که در زیبایی چهره بسیار اهمیت دارد. کسانی که ابرو های نازک یا کم پشت دارند یا اصلا ابرو ندارند به دلایل خاص، می تواند از روش میکروبلیدینگ استفاده کنند در این روش ابروها را به کمک یک قلم و جوهر، سایه و هاشور می زنند با این روش چهره شخص زیباتر می شود. آمورفی یکی از بهترین و با کیفیت ترین مراکز انجام انواع میکروبلیدینگ است. این سالن با استخدام مجرب ترین و حرفه ای ترین کارد و پیگمنتر ها بهترین خدمات را به مشتریان خود عرضه می کند. ما در این مقاله در مورد میکروبلیدینگ ابرو صحبت می کنیم.

 

کسی که ابرو های شما را با روش میکروبلیدینگ زیبا می کند را پیگمنتر می گویند. برای انجام این روش از چندین سوزن کوچک برای ضربه زدن روی پوست ابرو استفاده می کنند، این سوزن ها متفاوت ازتیغه های استاندارد ابرو می باشند. در روش میکروبلیدینگ هر چرخه ای به کمک دست ایجاد می شود، یک خط نازک و طبیعی را ایجاد می کند و با موهای موجود در ابرو ترکیب می شود.

 

انواع میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ ابرو

✔ میکروبلیدینگ با روش فیبروز ابرو

✔ میکروبلیدینگ مژه

✔ میکروبلیدینگ صورت

✔ میکروبلیدینگ لب

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره تلفن های موجود در سایت آمورفی تماس بگیرید و به طور مستقیم با کارشناسان ما صحبت کنید و از آن ها مشاوره رایگاه بگیرید.

 

مزایای میکروبلیدینگ چیست؟

✔ در این تکنیک به دلیل ایجاد خطوط هاشور به صورت نامنظم، با طول های نامساوی در لابه لای موی ابرو ظاهری طبیعی به ابرو شخص می دهد.

✔ خراش های که در این تکنیک ایجاد می شود سطحی است به همین علت میزان خونریزی بسیار کم است یا کلا هیچ خونریزی ندارد.

 

فرق میکروبلیدینگ با میکروپیگمنتیشن چیست؟

میکرو بلدینگ ابرو به کمک قلم بلید انجام می شود، قلم بلید از یک ردیف سوزن های چیده شده در کنار هم که شبیه تیغ است، تشکیل شده است. به وسیله این بلید با زدن ضربه های کوچک روی پوست رنگ را به داخل پوست انتقال می دهد. در این روش خطوط هاشورها طبیعی و ظریف و سطحی هستند. اما ماندگاری میکروبلدینگ نسبت به میکروپیگمنتیشن کم تر است، چون سطحی تر از میکروپیگمنتیشن کار می شود. ابزاری که در این دوتا تکنیک استفاده می شود متفاوت است در روش میکروبلیدینگ از یک قلم دستی بدون موتور استفاده می شود اما در روش پیگمنتیشن از یک قلم ماشینی دارای انواع سوزن و یا کارتریج استفاده می شود. در ضمن میکروپیگمنتیشن ماندگاری بیشتر نسبت به میکروبلیدینگ دارد.

در تکنیک میکروپیگمنتیشن رنگ به لایه عمیق تر پوست به نام درم منتقل می شود. مدت زمان انجام میکروپیگمنتیشن بیشتر از میکروبلیدینگ است. در روش میکروبلیدینگ از تیغ های نازک برای کشیدن خطوط شبیه به تار مو به کمک دست استفاده می شود اما در تکنیک میکروپیگمنتیشن از دستگاه کارتریج  استفاده می شود.

میکروپیگمنتیشن هر شش تا هشت ماه یکبار باید ترمیم شود در صورتی که در میکروبلیدینگ هر پنج تا شش ماه ابرو ها نیاز به ترمیم دارند.

 

چگونگی طراحی مدل ابروها در میکروبلیدینگ

اولین مرحله برای انجام میکروبلیدینگ اطمینان پیدا کردن از سلامت جسمانی فرد متقاضی است. در مرحله بعدی پرداختن به مدل ابرو باتوجه به فرم صورت شخص و طراحی ابرو با کمک مداد ابرو، براساس فرم صورت و سلیقه شخص متقاضی است. مناسب ترین فرم ابرو طراحی شده فرمی است که به فرم طبیعی ابروهای شخص نزدیک تر باشد. مرحله بعدی انتخاب رنگ ابرو می باشد مناسب ترین رنگ برای ابرو، باید با توجه به رنگ و نوع پوست فرد انتخاب شود. شما می توانید با خیال راحت برای انجام طراحی مدل ابرو خود به روش میکروبلیدینگ به سالن زیبایی آمورفی که دارای کادرحرفه ای و پیگمنتر ها ی متخصص است مراجعه کنید و از طریق شماره های موجود در سایت می توانید وقت بگیرید.

 

مدت زمان انجام روش میکروبلدینگ

این تکنیک باید متناسب با چهره و فرم صورت شخص باشد، مدت زمان مناسب برای انجام این روش حدود 2 ساعت است.

 

مدت زمان درمان در روش میکروبلدینگ

در روز های اول امکان قرمز شدن پوست وجود دارد، که کاملا طبیعی است، مدت زمان برای بهبودی در افراد مختلف با توجه به نوع پوستشان متفاوت است تقریبا بین 14 تا 30 روز زمان لازم است.

 

ترمیم میکروبلیدینگ

ابرو طی چند مرحله به ترمیم نیاز دارد، مدت زمانی باید صبر کنید تا بتوانید ترمیم انجام دهید بین 30 تا60 روز است.

آیا روش میکروبلیدینگ درد دارد ؟

بستگی به سطح تحمل فرد دارد همچنین این روش نسبت به سایر روش ها درد کمتری دارد، البته می توانند میزان درد را با مصرف پمادهای بی‌حس کننده کاهش دهند.

 

چه لوازم در میکروبلیدینگ مورد استفاده قرار می گیرد؟

برای طراحی قطر ابرو از یک قلم تاچ به اضافه بلید  استفاده می شود. همچنین از مواد بی حسی موضعی مثل پماد، اسپری، قطره استفاده می کنند.

 از دیگر وسایل مورد نیاز:

✔ کلاه و کاور مخصوص

✔ ماسک صورت

✔ پنبه های بهداشتی

✔ سرم شستشو

✔ تشتک رنگ

هر کدام از مواد و تجهیزات مورد استفاده در این تکنیک برای هر فرد باید به صورت کاملا مجزا استفاده شود باید یک بار مصرف باشند.

چه افرادی مناسب برای انجام روش میکروبلدینگ نیستند ؟

✔  خانوم های باردار

✔  اشخاص مستعد ابتلا به کلوئید یا پیوند اعضا

✔  افرادی که از بیماری کبدی رنج می برند.

✔  کسانی که بیماری ویروسی مثل هپاتیت دارند.

✔  خانوم های شیر ده

✔  افرادی که دیابت دارند

✔  افردای که دارای بیماری های نظیر سرطان، بیماری ها پوستی، کبدی، صرع، اختلالات خود ایمنی هستند نباید از این تکنیک استفاده کنند.

✔  در صورتی که از داروی خاصی استفاده می کنید با پزشک خود مشورت کنید.

✔  اگر بوتاکس انجام داده اید حتما باید با پزشک خود در میان بگذارید.

✔  بهتر است پس از لایه برداری شیمیایی باید دو هفته صبر کنید.

✔  بهتر است ۳ روز بعد از اپیلاسیون صبر کنید.

 

نحوه پیدا کردن مکان و تکنسین مناسب میکروبلیدینگ

یک تکنسین حرفه ای باید مجوز رسمی داشته باشد و آن را به مراجعه کننده های خود نشان دهد. تکنسین حرفه ای و با تجربه بدون درد و خونریزی کار خود را انجام می دهند. مکان مناسب، باید از نظر بهداشتی کاملا تمیز باشد و تمام ابزاری که روش میکروبلدینگ استفاده می شود باید یکبار مصرف باشند.

 

چه نکاتی قبل از انجام میکروبلیدینگ باید رعایت شود

✔ از مصرف قرص هایی نظیر آسپیرین، نیاسین، ویتامین E یا ایبوپروفن ، تا ۲۴ ساعت قبل از انجام میکروبلیدینگ خوداری کنید.

✔ مصرف نوشیدنی‌های انرژی زا یا مصرف نوشیدن قهوه، الکل در روز انجام میکروبلیدینگ قدقن است.

 ۲ تا  ۳ روز قبل میکروبلیدینگ وکس صورت  انجام ندهید.

✔ دو هفته قبل انجام این روش، از لیزر موهای زائد یا لایه برداری شیمیایی پوست خودداری کنید.

✔ بهتر است روزی که می خواهید میکروبلیدینگ  انجام دهید به حمام بروید چون ممکن است چند روز اجازه حمام رفتن نداشته باشید.

✔ ۱ هفته قبل از انجام میکروبلیدینگ امگا ۳ (روغن ماهی) را مصرف نکنید.

✔ زیر نور شدید آفتاب قرار نگیرید.

✔ مواردی که یابد بعد از میکروبلیدینگ رعایت شود

✔ از رفتن به ورزش‌هایی مانند شنا، سونا گرم، جکوزی خود داری کنید

✔  استفاده از  وسایل نقلیه روباز مانند دوچرخه، موتور سیکلت و خودروهای سرباز جدا خودداری کنید.

✔ چند روز اول ابروها را شستو شو ندهید.

✔ تا ده روز از مواد آرایشی بهداشتی، شوینده صورت و کرم استفاده نکنید.

✔ محل میکروبلید شده را نخارانید.

 

ماندگاری میکروبلیدینگ

بیشترین استفاده از روش میکروبیلدینگ برای ابرو ها است، در این روش رنگدانه را به قسمت فوقانی درم منتقل می کنند. ماندگاری میکرو بلدینگ با توجه به نوع پوست شخص بین  12 تا 24 ماه باقی می ماند و نیاز به ترمیم مجدد دارد.

عوارض میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ صورت اگر در مرکز معتبر و تخصصی میکروبلیندینگ انجام شود دارای عوارض خاصی نخواد بود ولی به طور کلی از معایب میکروبلیدینگ صورت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

✔ جوهر تزریق شده به پوست در بعضی از متقاضیان ممکن است پس زده شود.

✔ برخی از افراد ممکن است در هفته اول دچار خارش و قرمزی در محل میکروبلیدینگ شوند.

✔ در برخی اشخاص احتمال  بروز عفونت پوستی به دلیل تحریک و یا واکنش آلرژیکی به رنگدانه های وارد شده به پوستشان وجود دارد.

✔ به دلیل فشار نیروی دست وارد شده به پوست، تکنسین در ناحیه مچ دچار درد می شود، همین علت باعث می شود فشار دست در ابتدا و انتها یکسان نباشد.

✔ خطوطی که هاشور می شود نسبت به موهای طبیعی ضخیم تر به نظر می رسند.

✔ ماندگاری رنگ کم است.

✔ زمانی که تیغ بلیدینگ را روی پوست همرا با  فشار فیزیکی دست وارد می شود، بافت را  تخریب می کند

 

 

قیمت میکروبلیدینگ

قیمت میکروبلدینگ ابرو بسته به موقعیت مکانی و تخصص پیگمنتر متفاوت است. همچنین هزینه ای که برای نگهداری بعد از انجام آن باید پرداخت کنید یا  هزینه ای برای ترمیم پرداخت می شود، هزینه های جانبی است که باید توسط متقاضی پرداخت شود البته با توجه به نوع ابرو قیمت میکروبلدینگ متفاوت است. هزینه ای که برای روش میکروبلیدینگ پرداخت می شود به مراتب بیشتر از روش میکروپیگمنتیشن است.

 

میکروبلیدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن

هر دو روش، از جمله تکنیک های عالی برای متقاضیان است، تنها با این تفاوت که ماندگاری در روش میکروپیگمنتیشن بیشتر است و چون با دستگاه انجام می شود خطوطی ظریف تر دقیق تر و طبیعی تر بهدست می آید.

 

سالن آمورفی با داشتن چندین سال سابقه کار به مدیریت خانم بهار رفعتی، در کلیه امور خدمات زیبایی نظیر: میکروبلیدینگ ابرو ، میکروپیگمنتنشن، خدمات گریم و میکاپ تخصصی عروس با بهترین برندهای مواد آرایشی، طراحی و قرینه سازی ابرو، پر کردن و اصلاح فرم ابرو، پاکسازی، آبرسانی و ماساژ تخصصی پوست با دستگاه، خدمات تخصصی کاشت ناخن شامل ترمیم، مانیکور و پدیکور، خدمات اکستنشن مو و مژه، خدمات کراتینه مو، رنگ، مش و لایت، خدمات پوست و صورت با مواد کاملا گیاهی به مشتریان خود عرضه می کند.

Summary
User Rating
5 based on 1 votes
Service Type
میکروبلیدینگ
Description
میکروبلیدینگ